piątek, 22 grudnia 2017
Boże Narodzenie
wtorek, 5 grudnia 2017
Kontakt
Uprzejmie informuję wszystkich zainteresowanych prowadzeniem procesu stwierdzenia nieważności małżeństwa, że aktualny nr tel do mnie to: 512 130 938. Zapraszam również do kontaktu mailowego gabrielakaminska10@gmail.com lub na https://web.facebook.com/kancelariakanonistyczna/.
poniedziałek, 27 listopada 2017
Ocalmy Tymka
Kochani potrzebna jest pilna pomoc dla małego Tymka do zebrania jest astronomiczna kwota, ale w grupie siła. Pokażmy swoje wielkie serca.
https://www.siepomaga.pl/ocalic-tymka
poniedziałek, 23 października 2017
DIWALI 2017 - Indyjskie Święto Świateł
Witajcie
Niedługo wyjaśnię powód dłuższej nieobecności. Za oknem zimno i szaro ..., aż by się chciało trochę energii i koloru. Najwyraźniej piękna złota jesień nas zostawiała.
Pozostając w konwencji koloru postanowiłam podzielić się z wami pięknymi kadrami Łukasza Nowaka. Zdjęcia przedstawiają DIWALI 2017 - indyjskie Święto Świateł. Odrobina innej kultury i indyjskie klimaty. Ja jestem oczarowana, a wy? Może ktoś z was był w Indiach, jak wrażenia?
http://www.kronika24.pl/zdjecia/20102017-diwali-indyjskie-wito-wiate.html
piątek, 30 czerwca 2017
Coś się kończy, coś zaczyna
Ale to już było ... to słowa popularnej i lubianej piosenki. Dziś
kończy się pewien etap na mojej zawodowej drodze. Dziękuję
wszystkim, którzy mnie wspierali i wierzyli nawet wtedy, kiedy ja
miałam chwile zwątpienia. Dziękuję tym, którzy byli przy mnie
zawsze kiedy ich potrzebowałam, i tym którzy byli tylko czasami. Za
wszystkie wypite kawy, przegadane pomysły, uśmiechy i słowa
otuchy.
To
ważne doświadczenie w moim życiu, które zostanie ze mną na
zawsze. Choć łezka zakręciła się dziś w oku na myśl o
tym co było, bo przecież to tyle wartościowych i pięknych chwil …
to czas iść dalej. Przede mną nowe wyzwania i wartościowe
pomysły, które warto zrealizować. Nadchodzi również czas na chwilę zasłużonego odpoczynku i wyciszenia.
Coś
się kończy, coś zaczyna.
Życzę wszystkim pięknego weekendu.
Do miłego zobaczenia
wtorek, 27 czerwca 2017
W świecie dobrych rad
Słuchając muzyki
jednego z moich ulubionych kompozytorów genialnego Ennio
Morricone
przyszła mi na myśl refleksja, którą chciałam się z wami
podzielić.
Żyjemy
w świecie w którym, jesteśmy zarzucani koszem dobrych
rad
począwszy
od tego jak prowadzić biznes, a skończywszy na tym komu warto
poświęcać swój prywatny czas. Wszyscy oczekują od nas osiągania
sukcesów, bycia wiecznie dyspozycyjnym i zadowolonym z życia.
W dzisiejszym świecie nie mamy prawa mieć gorszego czasu. Zawsze należy być skupionym i chętnym do działania.
W dzisiejszym świecie nie mamy prawa mieć gorszego czasu. Zawsze należy być skupionym i chętnym do działania.
Przecież
jesteś taka młoda, zdolna, wykształcona i masz w sobie taki
potencjał. Całe życie przed Tobą, czym się martwisz. Te
i inne złote rady słyszałam w swoim życiu bardzo często. Warto
zaznaczyć, że one zamiast motywować przygnębiają.
W
świecie dobrych
rad
ludzie
zapominają o tym, że najważniejsze jest to, żeby czuć się
szczęśliwym i spełnionym. Zwyczajnie zapytać kogoś czy
czujesz się szczęśliwa zawodowo i prywatnie?
Jesteś szczęśliwa/wy super, ale jeśli nie to dlaczego tak jest?
Odpowiedz mi jeśli chcesz, ale odpowiedz przede wszystkim sobie bo
bez tego nie pójdziesz dalej. Będziesz stała w miejscu.
Kiedy
zaczynałam swoją przygodę z kancelarią był
i nadal jest ze mną człowiek,
który bardzo we mnie wierzył. Przegadaliśmy wiele godzin i mogłam
liczyć na jego cenne rady te biznesowe i dotyczące życia jak
całości. Powiedział
mi kiedyś: nigdy Cię nie zostawię w prawdziwej potrzebie i będę
wspierał w trudnych chwilach.
Nieważne
ile razy się pokłócimy i o co. Taki człowiek zawsze będzie dla
mnie ważny. Stanowi dla mnie biznesową inspirację. Jest
wyzwaniem, które prywatnie warto podjąć. Choć w wielu sprawach
nasze zdanie się różni, to jest jedną z tych osób, która
odbierze telefon nawet kiedy jesteśmy na siebie obrażeni. Tą ważną osobą, której głos
sprawia, że na twarzy pojawia się uśmiech. Na potrzeby tego wpisu
zostanie nazwany Panem X.
Kolejną
wyjątkową osobą jest Pani Y jedna z moich dwóch najlepszych przyjaciółek.
Zawsze mogę liczyć na jej wsparcie, a kiedy trzeba reprymendę w
stylu skup się lewitujesz
przy telefonie :).
Dzwoni do mnie częściej niż moja mama, którą serdecznie z tego
miejsca pozdrawiam. To fantastyczna, mądra i zdolna kobieta, którą
bardzo podziwiam. Czasem chciałabym być taka dzielna jak ona.
Kolejnymi
bardzo ważnymi dla mnie ludźmi jest rodzina
i pozostali przyjaciele.
Bo zwykle kiedy nam jest bardzo źle jedziemy do domu, żeby
odpocząć i złapać dystans. Do domu gdzie zawsze jesteśmy mile
widziani.
Ci
ludzie odgrywają bardzo ważną rolę w moim życiu i zawsze będę
o nich walczyć. Każda z wyżej wspomnianych osób jest dla mnie
wyjątkowa, bo nie często spotykamy ludzi, którzy na stałe stają
się częścią naszego życia.
A
w świecie dobrych
rad
tylko
jedno pytanie ma sens. Czy
jesteś szczęśliwa/wy?
Tylko
osoba, która czuje się szczęśliwa ma siłę do działania i
spełniania na polu prywatnym i zawodowym. Osiągnie wszystko o czym
marzy.
Pewnie
ciekawi was czy ja się czuję szczęśliwa? Odpowiedź na to
pytanie zostawię dla siebie to moja słodka tajemnica ;)
Przeczytałam
kiedyś takie słowa, ale nie pamiętam autora: Życie
to taki krótki spacer po ziemi, rób tak żebyś była szczęśliwa.
Myślę,
że wyznacznikiem naszego
szczęścia
są fantastyczni ludzie, którzy nas otaczają.
A
dobre
rady?
Hmm może nie są wcale takie dobre.
Życzę
wszystkim pięknego dnia.
piątek, 16 czerwca 2017
Dowody w procesie stwierdzenia nieważności małżeństwa
Obowiązek dowodzenia spoczywa na tym, kto twierdzi - tak mówi jedna z zasad procesowych.
Zatem jakie dowody możemy wykorzystać w tak delikatnej materii jak stwierdzenie nieważności małżeństwa?
Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista, bowiem zwykle wszystko zależy od specyfiki danej sprawy.
Zdarzają się np procesy oparte wyłącznie na dokumentach.
Istnieje jednak pewien katalog powszechnie wykorzystywanych dowodów, są one następujące:
1. oświadczenia stron;
2. przyznanie sądowe;
3. dokumenty publiczne oraz prywatne;
4. zeznania świadków;
5. opinie biegłych;
6. wizja lokalne i oględziny sądowe.
W praktyce do najczęściej wykorzystywanych dowodów należą: oświadczenia stron, zeznania świadków, dowody z dokumentów i opinie biegłych.
Wkrótce napiszę o dowodzie z dokumentów. O wadze dowodu z zeznań świadków w artykule poniżej. Serdecznie zapraszam do lektury.
Subskrybuj:
Posty (Atom)
Instagram @swiatprawniczek
Zapraszamy wszystkich na nasz wspólny kancelaryjny profil na instagramie https://www.instagram.com/swiatprawniczek/?hl=pl Zapewniamy, że ...
-
W dzisiejszym kosmopolitycznym świecie przy nieograniczonej możliwości do podróżowania często zdarza się tak, że osoba wyznania kato...
-
Być może zastanawiacie się czasem kim jest adwokat kościelny i jaka jest jego rola w tzw. rozwodach kościelnych czy unieważnieniach mał...
-
Witajcie :) Zapraszam do polubienia profilu kancelarii na facebooku: https://www.facebook.com/Kancelaria-Kanonistyczna-Gabriela-Kami%C...



